• JADŁOSPIS TYGODNIOWY

Jadłospis jest dostepny w aplikacji LIVEKID oraz na tablicy w żłobku

*  W razie nie otrzymania w/w artykułów jadłospis może ulec zmianie
        *  Dla dzieci wymagających diet innych niż standardowa, jadłospis jest odpowiednio modyfikowany

Drodzy Rodzice dzieci z alergią

Jeśli Wasze dziecko ma stwierdzoną przez lekarza alergię na dany produkt prosimy o dostarczenie zaświadczenia od lekarza (tylko alergologa) oraz o kontakt z Intendentem – Hanna Walczak

Produkty którymi zastępujemy mleko to napoje roślinne – kokosowe, ryżowe, owsiane.

Jeśli w danym dniu jest jogurt – dziecko otrzymuje koktajl z tych samych owoców, które wykorzystujemy do jogurtu oraz dodatek napoju roślinnego lub jogurt roslinny z owocami.

Do produkcji naleśników również używane jest „mleko” roślinne, a nadzienie serowe jest pomijane i zastąpione np. dżemem, musem owocowym, itp.

W pozostałych alergiach – truskawki, kakao, cytrusy, jajka, itp. – produkty są eliminowane dla danego dziecka tak, by Maluch otrzymał jak najbardziej podobny posiłek i nie odstawał od grupy.

Według rekomendacji Instytutu Matki i Dziecka dietę eliminacyjną w żłobku można wprowadzić jedynie wtedy, kiedy palcówka otrzyma odpowiednie zaświadczenie od lekarza o konieczności wprowadzenia diety eliminacyjnej u dziecka.

Dietę eliminacyjną stosuje się tylko u dzieci z potwierdzoną alergią. Wykluczanie produktów potencjalnie alergizujących z jadłospisu dzieci zdrowych nie wpływa na zmniejszenie ryzyka alergii, nawet u dzieci z rodzin obciążonych dziedzicznie ryzykiem.

Fakt, że dziecko nie lubi określonych produktów nie jest podstawą do ich eliminacji z jadłospisu.